Jeśli promujesz w sieci swoje produkty lub usługi zapewne przekonałeś się, że coraz trudniej jest poszerzać grono, odbiorców Twoich materiałów promocyjnych. Dzieję się tak dlatego że każdego dnia ilość treści w sieci rośnie lawinowo i każdy z nas powoli zaczyna się gubić w natłoku informacji. Dlatego szalenie istotne jest by treści opracowywane przez Ciebie posiadały „funkcję” przykuwania uwagi Twoich przyszłych klientów. Jednym z kluczowych trendów który ułatwi Ci zadanie jest video marketing. Dlaczego ?? Treści wideo w większym stopniu angażują uwagę, są łatwiejsze w odbiorze, wzbudzają emocję przez co łatwiej zapadają w pamięć.

 

Wiem że wszyscy kochamy statystyki a zwłaszcza te wzbogacone frazami „amerykańscy naukowcy dowiedli że ...”. Ja natomiast, jako że na co dzień zajmuję się interpretowaniem danych liczbowych, zamiast serwować Ci je w surowej postaci, podam prosty przykład który pozwoli zrozumieć skąd wynikają pewne prawidłowości.

 

Wyobraź sobie że stałeś się szczęśliwym posiadaczem nowego zestawu kina domowego. Podczas instalacji systemu natrafiłeś na problem. Wiele osób nawet nie zagląda do instrukcji dołączanych do sprzętu bo każdy z nas wie jakim językiem są pisane. W większości przypadków rozwiązania problemu zaczynamy szukać w sieci. Mamy do dyspozycji kilka opcji. Możemy zacząć nasze poszukiwania od forów zawierających opisy głównych problemów dotyczących instalacji. W wersji cyfrowej, sprawę wyszukiwania interesujących nas haseł dodatkowo ułatwia kombinacja klawiszy Ctrl+F. Sprawa staje się jeszcze prostsza jeśli mamy do dyspozycji opracowane wizualne schematy instalacji i konfiguracji. W tym wypadku zamiast doszukiwać się technicznych oznaczeń urządzeń, łatwiej identyfikujemy poszczególne elementy dzięki zdjęciom. Podobnie jest w przypadku konfiguracji systemu, która przebiega sprawniej za sprawą zrzutów ekranu pokazującym krok po kroku kolejne etapy.

video marketing pozwoli Ci się wyróżnić na tle konkurencji

Badania dowodzą że najchętniej jednak korzystamy z instruktażowych materiałów w formie wideo. To co zazwyczaj trzeba by zawrzeć na 10 stronach instrukcji, a w praktyce ujmowane jest w 50 stronicowych książeczkach, można ująć podczas 5 minutowego materiału instruktażowego. Forma przekazu jest bardziej skuteczna, dlatego że angażuje więcej zmysłów równocześnie. Dzięki sprytnym zabiegom w świadomości odbiorcy budowany jest i utrwalany wizerunek marki. Poza szczegółami technicznymi, instalator może podzielić się wieloma prywatnymi radami ułatwiającymi rozwiązanie obecnego i przyszłych problemów. Dzięki tego typu video marketingowym publikacjom, dystrybutorzy sprzętu w tym wypadku elektronicznego, budują swój wizerunek jako specjalistów, których rzecz jasna obdarzymy większym zaufaniem. Jeśli zaskarbisz sobie zaufanie klienta, przy okazji kolejnych zakupów zwróci się do Ciebie po radę. Za pomocą tego typu filmów promocyjnych, szanse na zwabienie potencjalnego klienta na Twoją witrynę internetową lub kanał portalu społecznościowego wzrastają. Nie zapominaj że jest to bardzo pomocne podczas pozycjonowania strony internetowej. Pamiętajmy że liczne badania udowadniają że współcześni konsumenci chętniej rezygnują z oferty najkorzystniejszej cenowo na rzecz lepszej jakości, kompleksowej obsługi klienta i wsparcia technicznego. Dlatego uważam że świetnym rozwiązaniem jest wyjście naprzeciw potrzebom konsumenta, wcale nie trzeba czekać aż zostaniesz dostrzeżony w sieci. Możesz na przykład zaoferować przesłanie faktury w formie elektronicznej wraz z linkiem do materiałów wideo zawierających instrukcję instalacji i konfiguracji systemu. Klient na pewno doceni fakt że zadałeś sobie trud by przygotować pomocne dla niego materiały i przy okazji instalacji odwiedzi prowadzony przez Ciebie profil na kanale społecznościowym. Jeśli materiał jest częścią starannie opracowanej strategi reklamowej, Twoje szansę na umocnienie relacji z klientem wzrosną, co w dzisiejszych czasach stanowi podstawę przewagi rynkowej. Zwróć proszę uwagę, że dziś każde świadome przedsiębiorstwo, już nie oferuje jednorazowej usługi a miesięczna subskrypcję. Bo doskonale zdają sobie sprawę jak ważne jest umacnianie relacji z klientem.

Ogromną zaletą narzędzia jakim jest video marketing, jest jego uniwersalność. Może on pełnić wiele funkcji (demonstracja produktu, poradnik, video blog, webinar itd.). Pamiętaj że jeśli całą strategię tworzenia treści opracujesz starannie, jesteś w stanie wielokrotnie czerpać korzyści z raz wykonanej pracy. Video marketing to nie tylko zewnętrzna reklama Twojej firmy. Wracając do przykładu dystrybutora sprzętu elektronicznego. Raz opracowane filmy promocyjne, możesz na przykład wykorzystać do szkolenia nowych pracowników. Zamiast wielokrotnie angażować specjalistów z działu technicznego w proces wdrażania nowej kadry, wystarczy że przygotowany materiał wideo, odpowiednio dostosujesz do potrzeb szkoleniowych i rozwiniesz o dodatkowe zagadnienia wprowadzające w politykę przedsiębiorstwa. Nowi pracownicy mogą w wygodnym dla siebie momencie, za pomocą bardzo skutecznego narzędzia budować podstawę wiedzy. Ty natomiast zaoszczędzisz bardzo cenny czas swoich techników i zyskasz narzędzie ułatwiające rekrutację i wdrożenie nowych pracowników.

 

Przykłady zastosowań i przewagi mógłbym mnożyć bez końca, ale mam nadzieje że za pomocą tych kilku zdań, udało mi się, przekonać Ciebie że warto inwestować w video marketing. Jest to bardzo obszerny temat i nie sposób wyczerpać go w jednym artykule, dlatego zachęcam Cię do śledzenia naszego bloga. Niebawem na „warsztat” weźmiemy kolejne aspekty dotyczące tworzenia filmów promocyjnych.

Video marketing skuteczny sposób na przykucie uwagi odbiorcy.

02 lipca 2018
wideo marketing jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy

• Polityka prywatności •

analityka internetowa optymalizacja konwersja

Copyright © 2018 sup4u.pl • Wszystkie prawa zastrzeżone •

.

.

Agencja Interaktywna analityka internetowa która pozwoli Ci wypozycjonować Twoją stronę internetową

Agencja interaktywna

.

.